Potrawy na jesienną szarugę ze Smakiem

Potrawy na jesienną szarugę ze Smakiem

Gdy aura raczej zachęca do pozostania w domu niż do spędzania czasu poza nim to znak, że lato dobiegło końca, a razem z nim zakończył się sezon grillowy. By kiepska pogoda nie zepsuła humoru, warto mieć pod ręką pocieszenie w postaci pysznych dań, które umilą jesienną słotę.

Na początek polecamy przygotować domową pizzę. Jest to proste danie, a przy tworzeniu jej kształtu i kompozycji smakowych jest zabawy co nie miara dla całej rodziny! Pizza to prawdziwe danie dla smakoszy, ponieważ mogą znaleźć się na niej różne składniki, np. oliwki czarne czy zielone, kapary albo suszone pomidory. Wszystkie te pyszności w połączeniu z salami lub szynką będą smakowały rewelacyjnie.

Jeśli spodziewacie się gości i chcecie ich mile ugościć, warto przygotować małe przekąski, które wymagają niewiele czasu, a zachwycą smakiem i wyglądem. Tak więc, gdy macie troszkę czasu dobrze, jest przygotować koreczki. Można je stworzyć praktycznie ze wszystkiego. Szczególnie interesujące i smaczne są te, gdzie baza główna składa się z pieczarek marynowanych i ananasa. Koreczki przyrządzone z tych smakołyków, staną się Waszym daniem popisowym.

Warto mieć w swojej lodówce kilka smakołyków, takich jak ogóreczki konserwowe, oliwki bądź kapary. Są to produkty, które nadają się zarówno do dań z makaronem, ryżem a z dodatkiem kurczaka stanowią idealną całość.