O nas

Marka Smak pojawiła się w Grupie Prymat w 2009 roku. Istnieje od 1979 roku i specjalizuje się w przetwórstwie owocowo-warzywnym. Produkty marki Smak były wielokrotnie nagradzane w licznych konkursach zarówno w Polsce, jak i za granicą. Do najważniejszych z nich należą: wyróżnienie godłem promocyjnym „Teraz Polska” w 2004 roku dla dwóch produktów marki Smak: „Pieczarki marynowane domowe” i „Buraczki domowe”, wyróżnienie Złoty Medal Polagra Food oraz tytuł Wybitnego Polskiego Eksportera.

Burgerki z ogóreczkami Smak

Zakład produkcyjny Spółki Prymat w Żorach, mieście położonym niedaleko granicy z Republiką Czeską. Posiada wdrożony i utrzymany Zintegrowany System Zarządzania Jakością zgodnie z wymaganiami standardów BRC, IFS oraz normy EN ISO 22000, posiada też aktualny certyfikat na zgodność z IFS (International Food Standard). Produkcja jest prowadzona w oparciu o starannie opracowane receptury przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii i nowoczesnego parku maszynowego. Marka Smak od lat pielęgnuje swoje unikalne receptury, łącząc je z warzywami najwyższej jakości. Odpowiednie proporcje składników sprawiają, że wszelkie nasze przetwory smakują wyjątkowo i niepowtarzalnie.

 

Nagrody

Wyróżnienie w konkursie Najlepszy produkt 2018 – Wybór Konsumentów – dla linii ogórków delikatesowych Smak 5-8 cm (Ogórki kwaszone 5-8 cm i Ogórki konserwowe 5-8 cm Smak).

2018

Chrzan tarty, Czosnek marynowany z chili, Krem chrzanowy zdobywają Znak Poznaj Dobrą Żywność.

2007

Dyplom za współpracę i zaangażowanie wspólnych celów od Prezes Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich.

2006

Hit Publiczności 2005 Polagra-food Międzynarodowe Targi Przemysłu Spożywczego.

2005

Czosnek marynowany, Czosnek z ziołami w oleju, Sałatka pieczarkowa Smak otrzymują Znak Poznaj Dobrą Żywność.

2004

Chrzan tarty otrzymuje Znak Polska Dobra Żywność.

2003

Warzywa marynowane (pieczarki, czosnek, buraczki) otrzymują Certyfikat Dobre bo Polskie. Krem chrzanowy i Pieczarki marynowane zdobywają Znak Polska Dobra Żywność.

2002

Nagroda Marszałka Sejmu RP za gamę produktów.

2001

Pieczarki marynowane otrzymują Certyfikat Konsumencki Znak Jakości.

2000

Pieczarki marynowane i Ogórki konserwowe domowe zyskują Dyplom Regionalnego Znaku Jakości.

1998

 

Chrzan z żurawiną zdobywa Dyplom Regionalnego Znaku Jakości.

1997

2 miejsce dla Zdzisława Pysza w konkursie „ Pracodawca Organizator Pracy Bezpiecznej” organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy.

1996

Wyróżnienie za Pieczarki w zalewie z papryką na Targach Przetwórstwa Owocowo – Warzywnego Dżempol’93.

1993