Kulinarny dzień dziecka – kolorowe przekąski dla dzieci

Dzień dziecka już niedługo, dlatego warto pomyśleć o tym, jakie atrakcje przygotować dla syna lub córki. Wizyta w zoo, kilka godzin spędzonych w bawialni czy wspólny seans kinowy to nic odkrywczego…
Kulinarny dzień dziecka – kolorowe przekąski dla dzieci
Jak przeżyć ten dzień inaczej? Zabawa w młodego kucharza może okazać się strzałem w dziesiątkę! Przedstawiamy przepisy na przekąski dla dzieci w całkowicie nowej odsłonie!

Dzień dziecka w kuchni i mnóstwo zabawy

Wystarczy kuchnia, rząd przyrządów kuchennych, kilka składników w lodówce oraz głowa pełna pomysłów, by dziecko poczuło się, jak prawdziwy kucharz. Przyda się także strój kuchenny – w końcu każdy szanujący się szef kuchni nosi czapkę i fartuch. Do tego dobry nastrój, swoboda i uśmiech. Można zaczynać!

Parówkowe mumie – przekąski dla dzieci inne niż zwykle

Przyrządzanie posiłków może być kreatywną zabawą. Szczególnie, jeśli wyczarujecie tajemnicze mumie z parówek. Jak zrobić funny foods? Zadanie jest bardzo łatwe! Wystarczy kilka cienkich parówek, ciasto francuskie oraz pieprz w ziarnkach.

Sekretem tego podwieczorku dla dzieci jest schłodzone ciasto francuskie. Po rozwinięciu dziecko może je pokroić na półcentymetrowe paski. To właśnie nimi będziecie owijać parówki. Z czarnego pieprzu wyjdą idealne oczy dla mumii. Tak przygotowaną przekąskę trzeba wstawić do piekarnika na 15 minut, a potem można pałaszować w gronie rodziny.

Biedronki – śmieszne kanapki dla dzieci

Kulinarne zadania muszą być łatwe, a efekt ma zadowolić każdego małego kucharza. Krakersy z jadalnymi biedronkami to świetny pomysł na kanapki inaczej. Co trzeba przygotować? Tutaj lista zakupów również jest krótka: wystarczy kilka krakersów, serek śmietankowy do posmarowania, pomidorki koktajlowe – to one będą tworzyły biedronkę – czarne oliwki, szczypiorek oraz keczup.

Jak zabrać się za tworzenie kolorowych kanapek dla dzieci? Młody kucharz musi równo posmarować krakersy serkiem i posypać je pokrojonym szczypiorkiem. Przekrojone na pół pomidorki koktajlowe oraz Czarne oliwki bez pestek Smak utworzą formę biedronki. Teraz tylko wystarczy dorysować oczy z keczupu oraz kropki z serka i gotowe! Taka śmieszna przekąska dla dzieci sprawdzi się idealnie z okazji przyjęcia urodzinowego.

Wytrawne muffiny – wyższy poziom dziecięcego kucharzenia

Po pomysłach na kolorowe kanapki dla dzieci przyszedł czas na gwiazdę programu – babeczki z wytrawnym farszem. Muffiny z boczkiem, suszonymi pomidorami oraz oliwkami to nie przelewki. Czego potrzeba do ich wykonania?

Mąka pszenna, proszek do pieczenia oraz jajka będą stanowiły podstawę babeczek. Do masy warto dodać wędlinę – świetnie sprawdzi się boczek pokrojony w kostkę przez młodego kucharza, ale i warzywa. Suszone pomidory z ziołami Smak należy odsączyć z zalewy i pokroić w paski. Delikatne, Czarne oliwki bez pestek Smak także trzeba pokroić w plasterki. Po dodaniu składników do masy oraz uzupełnieniu świeżym pieprzem oraz startym serem, masę można przełożyć do foremek, a następnie wstawić do piekarnika na 20 min. Zarumienione, lekko wystudzone babeczki są gotowe do zjedzenia!

Przedstawiliśmy tylko kilka pomysłów na przekąski, które można zrobić z dzieckiem w dniu jego święta. Można także modyfikować nasz propozycje lub tworzyć nowe. Udanej zabawy w kuchni!

Uwaga!

Warto zwracać uwagę na czynności, które dziecko wykonuje przy pomocy ostrych narzędzi – na przykład noża. Najlepiej asystować podczas krojenia warzyw, zwracając uwagę, by nie zrobiło sobie krzywdy.